-
-
09:00 - 24:00 Çağrı Merkezi
0216 908 00 54

Sevgililer Günü Tesisleri

Filtrele
Konum Seçenekleri
Konaklama Tipi

Sevgililer Günü Tesisleri

Her ne kadar Türkçe’de “Sevgililer Günü” adı tercih edilse de 14 Şubat tarihinin tam karşılığı “Aziz Valentin Günü“dür (St Valentine’s Day). İsminden anlaşılacağı üzere 14 Şubat, sadece romantizmle değil aynı zaman bir Hristiyan azizin anısıyla da ilgili.

Dilimizde “Sevgililer Günü” olarak anılıyor olsa da dünya çapında kutlanan bu özel günün İngilizce orijinal adı “Saint Valentine’s Day” yani “Aziz Valentin Günü”dür. Dünya çapında romantik bir kutlama sebebi olan bu gün aynı zamanda Hrıstiyan inancında aziz olarak kabul edilen bir din adamıyla da ilgilidir. Bunun sebebi de Aziz Valentin adlı bu din adamının 1400’lü yıllarda birbirine aşık Romalı bir çiftin evlenmesine yardımcı olması ve deyim yerindeyse sevenleri kavuşturmasıdır. Üstelik bunu yaparken imparatorun emirlerini göz ardı etmiş ve ölümü göze almıştır. O dönem despotluğun ve baskıcılığın sembolü olan kilise aleminde aşkı da kutsal olarak değerlendirip böylesine bir baş kaldırı yapmış olması da devam eden nesillerde kıymet görmüş ve “Sevgililer Günü” olarak da kutlanmaya başlamıştır. Ancak Sevgililer Günü’nün kutlandığı 14 Şubat’ın Aziz Valentin ile bir alakası

doğrudan yok. Bir rivayete göre kuşların eşlerini seçtikleri tarih olduğu için bir başka rivayete göre de Roma’da eski bir festival tarihi olduğu için bu gün tercih edilmiştir. 

Elbette bu aziz ve tarih arasındaki ilişkiyi tam olarak tespit etmek mümkün değil. Ama şu kesindir ki, bir “Hristiyan geleneği” diye eleştirilen Sevgililer Günü’nün aslında o dönemde Hristiyan kilisesine bir baş kaldırıdır.

Sapanca’da Sevgililer Günü Oteli Rezervasyonu Yapın

Sevgililer Günü’nde ona ne hediye alacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bizim sizin için harika bir fikrimiz var! Bu 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevdiğiniz kişiyle unutulmaz bir gün geçirmek için Sapanca’da Sevgililer Günü oteli rezervasyonu yapın ve izole, romantik bir günün tadını çıkarın. 

En Çok Sorulan Sorular

Sitemiz, Sapanca'da tatil yapmak veya Sapanca'da konaklamak için otel,tiny house, butik otel, bungalov, kiralık villa veya glamping otelleri arıyorsanız sizin için son derece kullanışlı hizmetler sunar. Sitemizde ana sayfa aracılığı ile kategorize edilmiş konaklama seçenekleri arasında araştırma yapabilirsiniz.

Her bir tesisin kendine ait sayfasında, konuklarına sundukları imkanları inceleyebilirsiniz. Tesislerin harita üzerinde konumlarını görebilir ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Sapanca otellerinin konumlarını, fiziksel ve maddi imkanlarını inceleyebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Sitemizde kişisel verileriniz tamamen güvendedir. Kişisel verileriniz siz ve rezervasyon yaptığınız otel dışındaki üçüncü kişilerle paylaşılmaz. İşletme sahipleri ile olan karşılıklı sözleşmelerimiz, siz konuklarımızın memnuniyeti ekseninde koşullandırılmıştır. Daha detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sapanca otellerinin son yıllarda popülerleşmesi ile birlikte sapanca otelleri rezervasyonu yapma vaadi sunan birçok korsan web sitesine karşı dikkatli olmanızı öneririz.

Sapanca otelleri arasından dilediğinizde rezervasyon yapmak, sitemiz aracılığıyla mümkündür:

  • Kategori ve filtreler yoluyla size uygun tesisleri listeleyin
  • İstediğiniz tesisin sayfasına gitmek için "incele" butonuna tıklayın
  • Odanızı ve konaklamak istediğiniz tarihleri seçin
  • Rezervasyon formunu doldurun ve adımları takip edin.

Yukarıdaki aşamaların ardından rezervasyonunuz onaylandığında, rezervasyon işlemi esnasında beyan ettiğiniz e-mail adresinize onay maili gönderilir.

Sitemiz aracılığıyla yaptığınız rezervasyonların ödemelerini tek seferde veya bir kısmını ön ödeme şeklinde gerçekleştirebilir ve odanızı ayırtabilirsiniz. 

Havale: Banka bilgilerimizden size uygun olan banka hesabımızı kullanarak havale/EFT işlemi ile ödeme yapabilirsiniz.

Online Kredi Kartı: Kredi kartınızla SSL ve 3D güvenlikli sistemimizle online ödeme yapabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden yaptığınız rezervasyonları, check-in tarihinden 30 gün öncesine kadar hiçbir koşul gerektirmeksizin iptal edebilir ve rezervasyon için yaptığınız ödemeyi geri talep edebilirsiniz. Check-in tarihinizden önceki 30 gün veya daha yakın bir süre içerisindeki iptal talebinizide belgeye dayalı bir gerekçe gösterdiğiniz takdirde geri ödeme alabilir ve rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. 

Rezervasyon iptali için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sapanca otellerinde erken rezervasyon yapmak, öncelikli olarak uygun tesis bulmak adına size avantaj sağlar. Dönemsel yoğunluklar ve Sapanca otellerinin doğa dostu politikaları gereği kısıtlı konuk kapasiteleri göz önüne alındığında, erken rezervasyon yapmanızı öneririz.

İptal koşulları gereği, erken rezervasyon yapmanızı ve check-in tarihinden en az 30 gün önce iptal talebi göndererek ücretsiz iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizde sizlere sunduğumuz tesislerden arzuladığınız hizmeti ve verimi almanız bizim için yüksek önem taşır. Bu sebepten, sitemiz üzerinden yaptığınız rezervasyonlarla alakalı şikayet ve görüşlerinizi bizimle doğrudan iletişime geçerek belirtebilirsiniz. Rezervasyonunuzdan memnun kalmanız için tesislerle gerekli iletişimi sapancaotelleri.com.tr olarak gerçekleştirebiliriz.

Dilerseniz rezervasyonunuzla alakalı olarak tesislerle doğrudan iletişime geçebilir; talep, dilek ve şikayetlerinizi anlık çözüme kavuşturabilirsiniz.

Sapanca otellerindeyaptığınız rezervasyonlarınızda, rezervasyon yaptığınız otelin sayfasında ve onay mailinizde check-in / check-out saatlerini görebilirsiniz. İstisnai durumlarda check-in yapmak istediğiniz saati tesisle iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

0216 908 0054 Whatsapp'tan Yazın İletişim Formu